desir3.jun.pl Strona Główna
ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Acty
Autor Wiadomość
IchiaPL Masterka ;3

Wiek: 26
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: spod Wawy
  Wysłany: 2009-02-07, 12:55   Acty

Jako, że wiele osób z gildii co jakiś czas pyta się o główne questy (Acty) postanowiłam je opisać (na razie tylko 1 rozdział a jak będę miała więcej czasu to opiszę również 2 i te, które nadejdą zapewne w przyszłości).
Zapewniam że Spoilerów co do Fabuły nie znajdziecie a jak już to oznaczę je w skuteczny sposób. Miłego czytania ;3Chapter One: DB License (Licencja DB)ACT 0: The Sin of the Weakness (Grzech słabości)

Z przyczyn chyba oczywistych postanowiłam nie opisywać tego swoistego prologu ;3
Nie spotkałam w grze jeszcze takiej postaci która by sobie z nim nie poradziła xP


ACT 1: A Demon Friend (Demon Przyjaciel)

Pierwsze zadanie zlecone nam przez Snake'a polega na złapaniu Leader Pixie, które znajdują się w Suginami a dokładniej X=16\Y=23.

Teraz pomoc dla początkujących ;-)
Demona złapać można "rozmawiając" z nim czyli używając na nim skilla "Greeting" lub jemu podobnych (ale Greeting na początek starczy). I nie chodzi tu o emotki tylko o Skilla :-P Jeżeli nam się uda to demon zamieni się w jajo i będziemy mogli go przyjąć.

Po złapaniu Leader Pixie (wymagany 4 poziom doświadczenia) wracamy z nią do Snake'a i stajemy po raz pierwszy przed ważnym wyborem.

Możemy oddać Demona (stracimy demona, otrzymamy nagrodę 1k Macca i charakter zmieni się minimalnie w kierunku CHAOS)

Możemy również go zatrzymać (nie stracimy demona i charakter zmieni się minimalnie w kierunku LAW lecz nie dostaniemy wynagrodzenia)

Wybór należy do was 8-)ACT 2: Omen

Tym razem Snake wyśle nas do Katedry Cieni (Catedral of Shadows) żebyśmy pogadali z tamtejszym Mistrzem (Master). Ten będzie chciał żebyśmy dla niego zdobyli 5 Soul Shardów które wypadają z demona o nazwie Kodama. Niestety te Soul Shardy bardzo żadko wypadają z Kodam które możemy spotkać w Suginami więc Mistrz da nam Brązową Płytkę do Suginami Tunnels (tunelów Suginami). Suginami tunnels pokazane są na mapie przez dużą literę "D"

Kiedy się tam znajdziemy (uważajcie po drodze na demony) podchodzimy do Wielkiego Kamienia na środku i aktywujemy Plate. Znajdujemy się w dungeonie który można ale nie trzeba przechodzić samemu. Interesuje nas tylko i wyłącznie zebranie 5 Soul Shardów (nie musimy dunga przejść do końca lecz może się zdarzyć, że będziemy go musieli odwiedzić 2 razy (ja tak miałam)) Kiedy już zdobędziemy 5 Soul Shardów Wracamy do Mastera i oddajemy je a potem raportujemy się u Snake'a i odbieramy nagrodę w wysokości 1,5k Macca.

WAŻNA NOTKA!!
Jak nie mamy ochoty to nie musimy nawet wchodzić do Tunelów. Soul shardy można kupić od innych graczy jeżeli mamy wystarczająco dużo pieniędzy 8-)ACT 3: The Raid (Najazd)

UWAGA
Aby rozpocząć ten Act trzeba być na co najmniej 10 levelu i mieć demona o nazwie Erthys którego uzyskać można wyłącznie Fuzją Kodamy i Hua Po. Jest to również pierwszy bardziej skomplikowany act na naszej drodze ;3

Snake wysyła nas tym razem do Home III Camp w Suginami (X=17 \Y=18). Mamy porozmawiać z tamtejszym Guardem. Ten natomiast chce od nas abyśmy zabili 10 Cat Sithów i 1 Turbulent Incarnation Cait Sitha czyli tego jednego 5x większego od zwykłego nieopodal xP

Gdy tego dokonamy wzywamy swojego Erthysa i rozmawiamy z Guardem ponownie. Tym razem będzie chciał abyśmy zabili 10 Inugami i 1 Imp of Chaos Shikigami. Obydwa demony kręcą się w okolicach X=21\Y=17. Na Inugami najlepiej używać elektrycznych ataków a na Shikigami ognia.

Po zabiciu wszystkiego raportujemy o sytuacji u Guarda w Home III Camp. Ten wyśle nas z powrotem do Home III. Gdy tam dojdziemy zbieramy kilkoro ludzi do Party. Gdy uznamy że jesteśmy gotowi idziemy do Service Entrance i rozmawiamy tam z Guardem żeby nas wpuścił. Znajdziemy się w nowym pomieszczeniu. Idziemy dalej korytarzem aż zobaczymy kolejnego Guarda i Computer. Rozmawiamy z Guardem który da nam Kartę do Computera której natychmiast używamy.

Przed nami Boss tego actu Taraka (czyżby ten?) Nie będzie on sam. Towarzyszy mu stado Shikigami. Proponuję najpierw Zabić wszystkie Skinigami, ponieważ mają one tendencję do atakowania grupowo jedną osobę co może się przyczynić do zgonu tej osoby. Tak jak mówiłam wcześniej należy używać ognistych ataków (najszybszy sposób na pozbycie się ich).

Gdy Taraka zostanie sama radzę używać czarów lodu ponieważ jest na nie słaba. Ma silne ataki więc radzę leczyć się jak ma się mało HP. Gdy padnie wszyscy dostaną bonus exp i nagrody za pokonanie bossa. Idziemy teraz do Snake'a (musimy mieć przyzwanego Cerberusa) . Da nam w nagrodę 2k Macca. Oto koniec tego dłuuuugiego actu 8-)


Informuję tym samym że jesteśmy na półmetku Rozdziału 1ACT 4: AzuraAkt 4 również dostajemy od Snake'a
Wyśle cię on po raz kolejny do Mistrza, który tym razem będzie chciał od ciebie Stone of the Old World (Kamień Starego Świata).

Żeby zdobyć ten Kamień idziemy do Junkmana (X=21\Y=23) w Suginami. Poinformuje cię on, że żeby dostać kamień musisz wysłać demona do kopalni za nim. Jednak nisko levelowe demony mogą tam zginąć. Preferuję wysłać tam demona co najmniej na 12 levelu.

A więc wracamy do Mistrza z demonem na co najmniej 12 levelu i Kamieniem. Żeby iść dalej będziemy musieli złożyć w ofierze tego demona więc radze wybrać niepotrzebnego (12 level min!!). Wtedy Mistrz da nam Suginami Grey Plate.

Tak więc zbieramy party i jedziemy na Grey Tunnel!! xP

Nie będę opisywać wszystkich pięter bo to nie potrzebne.
Skupię się natomiast na bossie.

Nasz Andras (アンドラス tak szpanuję japońskim xP) jest słaby na kule ze strzelb i moc magiczną. Natomiast ataki z typu święte, shutgun, pistolety zostaną z łatwością odbite.

Nie pozostaje mi nic innego niż życzyć szczęścia w pokonaniu bossa i jego podopiecznych Forneusów (フォルネウス) i Decarabii (デカラビア) których nie opisuję żeby nie zabierać wam zabawy ;3

Dostaniemy za bossa aż 100k bonusowego expa. Po pokonaniu go natychmiast udajemy się do Snake'a złożyć mu meldunek. Dostaniemy od niego 2,5k Macca.ACT 5: The Thick Forest (Gęsty Las)


Snake tym razem wyśle nas do Nakano żeby znaleźć Nanokę i zapytać o Nakano Investigation Data. Nanoka stoi tuż przy Yagyi więc nie będziecie mieli problemu z dojściem tam.

Powie ci on że dał Datę naukowcowi. Idziemy więc do niego (Clumsy Researcher), który znajduje się z tyłu budynku przed którym stoi Nanoka. Niestety dowiemy się że Naukowiec zgubił datę gdzieś w lesie.

Mamy teraz dwie ważne opcje:

1)Uderzyć go (zły charakter)
2)Pocieszyć (dobry charakter)

Będziemy musieli poszukać Daty sami. Idziemy przed wejście do Shinjuku Babel. Stoi tam DB Tanaka, który oświadcza, że może ci sprzedać datę za 1k Macca. Mamy 3 opcje:

1)Zapłacić mu 1000 Macca
2)Ścigać go (dobry charakter)
3)Zabrać siłą (zły charakter)

W końcu będziemy mieli naszą Datę. Wracamy więc do Snake'a po odbiór 3k Macca.


ACT 6: The Obelisk of Balance (Obelisk Równowagi)


Znowu zostaniemy wysłani do Nakano. Tym razem do wysokiego zielonego obelisku na środku mapy. Pogadaj najpierw z Innocentem a potem zdecyduj się komu pomożesz:

Kano (zły charakter)
lub
Yamaguchi (dobry charakter)

Każdy da ci inną listę demonów do pokonania. Gdy skończysz polowanie wróć do zleceniodawcy, a następnie pogadaj z Innocentem. Zostaniesz odesłany do Snakemana.

Dostaniesz nagrodę w postaci 4k Macca oraz informację, że do następnych misji będziesz potrzebować Licencji. Jednak tą możemy zdobyć dopiero na 25 levelu.


ACT 7: DB License (Licencja)

Uwaga: Potrzebujemy 25lvl żeby zacząć ten akt.

Rozmawiamy ze Snake'm. Dostajemy kartę do egzaminu na Licencję. Używamy komputera na prawo od drzwi wejściowych i wchodzimy do VR.

Będziemy poddani trzem próbom:

1)Pokój pełen Garmów (myślę że nie będziecie potrzebować pomocy)
2)Walka z Jack Frostem i Pyro Jackiem (bardzo męczące dla Warriorów. Ubijać po jednym)
3)Walka z Gigantycznym Cerberusem i Gigantycznym Orthusem (Cerberus jest jak zwykle upierdliwy dla warriorów. Jest odporny na ataki mieczem. z Orthusem nie będzie tyle problemów)

Po zdaniu egzaminu rozmawiamy ze Snake'iem. Niestety będziemy mieli jeszcze robotę do wykonania. Zbieramy Party i idziemy na spotkanie z Bossem w Service Tunnels.

Boss jest prosty więc nie będę go opisywać.

po ciekawych wydarzeniach wracamy do Snake'a żeby zostać pełnoprawnym Demon Busterem.

Brawo skończyliśmy pierwszy rozdział naszej przygody ^^
Gratuluję ;3


Tym samym oświadczam że poradnik jest mojego autorstwa więc rozpowszechnianie go bez mojej zgody i przywłaszczanie go jest zabronione.
____________________
I am Sweet Cute Little Angel... ;3

-------------------------------------------------------------


Ostatnio zmieniony przez IchiaPL 2009-02-22, 19:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
REKLAMA  Wysłany: 2009-02-17, 16:31   

Ostatnio zmieniony przez Lunatic 2009-02-22, 19:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Lunatic


Gość
Wysłany: 2009-02-17, 16:31   

Mam problem dotyczący epizodu 2

Jeden raz juz weszłem a jak próbuje drugi raz to mi sie coś takiego pojawia

"The Glittering ore seems to be preveting you from aproaching the tablet"

I nie moge wejść o.0

Może ktoś mi powiedzieć co mam zrobić??
(Mam juz 2 SoulShardy to brązowe tez mam)
 
     
Kamatari
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19
Wysłany: 2009-02-17, 17:40   

wyrzuć glittering ore lub oddaj jej yagya w zamian za revival bed'y
____________________
 
     
Reki avatar tymczasowy

Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 20
Wysłany: 2009-02-17, 17:42   

Musisz wyrzucić Glittering ore z ekwipunku bo nie wejdziesz do żadnego dungu
 
 
     
LunaticDołączył: 17 Lut 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-02-17, 20:00   

Dzięki wielkie ja myślałem ze znaleźć takie musze xD
 
     
chudy


Gość
Wysłany: 2009-03-19, 18:53   

czy w ACT 7: DB License (Licencja) można formować drużyne i ubijać potwory w drużynie
 
     
Ag1to3
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 44
Wysłany: 2009-03-19, 20:26   

w akt 7 mozna na ostatniego bossa (czyli w Service Tunnels)
a do VR mozna wejsc tylko samemu (mam nadzieje ze sie nie myle :P )
____________________
 
     
Mariusz 
Wiek: 31
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 24
Skąd: Poznań (Międzyrzecz)
Wysłany: 2009-03-19, 22:59   

a jednak agito sie mylisz:) mozna zrobic ten akt druzyna, jest na to sposob:)
____________________
 
 
     
Ag1to3
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 44
Wysłany: 2009-03-20, 06:59   

ale do vr da sie wejsc ? (jak kogos to flustruje ze zasmiecamy forum to pozniej to posprzatam :P )
do entrance w h3 to nawet z toba bylem chyba ale do vr nie slyszalem zeby ktos wbijal w party
____________________
 
     
KageBushin KGKage

Wiek: 30
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 88
Skąd: Lubań
Wysłany: 2009-03-20, 09:34   

TO znaczy ze do walki w trzech pokojach z garmami jackami i orhusem i cerbem wszedles z party mariusz?
____________________
 
     
Mariusz 
Wiek: 31
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 24
Skąd: Poznań (Międzyrzecz)
Wysłany: 2009-03-20, 09:44   

tak jeszcze raz mowie jest taka mozliwosc zeby wejsc z party na DB License, jest to troche podchwytliwe ale da sie XD. tak kage bylem w takim party nawet dwa razy xD, jak jest piec osob to nie ma problemu z garmami, jackami, cerberusem i orthusem. ale nie wiem czy zdradzic tajemnice jak to zrobic :)
 
 
     
Ag1to3
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 44
Wysłany: 2009-03-20, 15:20   

mario nie denerwoj ludzi bo w klanie jestes a przed nami nie powinno byc tajemnic :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
____________________
 
     
IchiaPL Masterka ;3

Wiek: 26
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: spod Wawy
Wysłany: 2009-03-20, 16:33   

Właśnie Mariusz xP

Uzupełnisz mój opis Actu 7 w ten sposób xP
____________________
I am Sweet Cute Little Angel... ;3

-------------------------------------------------------------


 
 
     
Mariusz 
Wiek: 31
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 24
Skąd: Poznań (Międzyrzecz)
Wysłany: 2009-03-20, 20:21   

no widze, ze jestescie bardzo ciekawi jak to zrobic:) wiec ok powiem wam (i tak bym powiedzial xD lubie sie przekomarzac xD )
podaje krok po kroku co trzeba zrobic:
1. potrzebujemy kogos z aktem 7 (jest to oczywiste, ale to krok po kroku xD )
2. tworzymy party
3. osoba z aktem idzie do virtual battle i zaczyna akt (jak juz wejdzie to nic nie robi i czeka na reszte)
4. reszta z party udaje sie do Experienced Demon Buster (jest to demon busterka znajdujaca sie nie daleko Home Point w Home III)
5. nastepnie wszyscy zaczynaja rozmowe z db (rozmawiamy z nia tak dlugo az w koncu trafiamy do virtual battle)
jednak trzeba tutaj uwazac gdyz Experienced Demon Buster ma tez dla nas dwa questy i mozemy przypadkiem trafic nie tam gdzie trzeba, no dobra o co chodzi:
quest1:Fellow Adventurers: jak zrobisz party i zagadasz do db, to zostaniesz wyslany do pomieszczenia z garmami i bossem (u mnie byl cerberus, nie wiem czy jest za kazdym razem), dziala to tak samo jak pomiesczenie z bossem na koniec suginami tunnels, pokonujesz go i dostajesz nagrode;
quest2:Let's Trade!: ten quest jest o wymianie, dostajesz od db trade ticket i masz go wymienic na inny trade ticket niz ten co dostales, nastepnie zagadaj do db (nie wiem czy jest jakas nagroda);
opisalem te questy dlatego, ze te osoby ktore ich nie zrobily (szczegolnie pierwszy quest) i robia akt 7, to moga trafic nie do tego pokoju co trzeba, jednak nie ma co sie tym przejmowac wystarczy pokonac demony i jeszcze raz zagadac do db:)

mam nadzieje ze napisalem to dosyc jasno i wszyscy zrozumieja o co chodzi
____________________
 
 
     
Shyrka


Gość
Wysłany: 2009-03-26, 15:54   

Taaa... Ja potrzebuje pomocy(ACT3:NAJAZD)Sry za caps ;3 Mam tego Erthysa.Ale nie wiem czy to można w party robić?i Nie wiem czy jak mam przywołanego innego demona niż Erthys to mi zaliczy misję???
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 13